Obóz terapeutyczny dla dzieci z FASD - prowadzący dr Teresa Jadczak-Szumiło

 

Od 16 lat organizujemy obozy terapeutyczne dla dzieci z FASD i ich rodziców. Początkowo były to obozy realizowane we współpracy z Fundacją EY, obecnie są to obozy realizowane w ramach pracy Centrum Psychologicznego - Item. Autorką programu na obozie jest dr Teresa Jadczak-Szumiło. Dzieci z FASD przyjeżdżają wraz z opiekunem bazowym. Dziecko nie musi mieć formalnej diagnozy FASD, aby być uczestnikiem obozu.

Rekrutacja dzieci z FASD

Zgłoszenia dzieci na obóz terapeutyczny : item@item-psychologia.pl

W roku 2017 miejsca na obóz są wyczerpane, gdyż obóz będzie prowadzony dla zorganizowanej grupy. Dla rodziców, którzy w związku z tym nie mogą skorzystać z obozu w tym roku będą prowadzone warsztaty letnie. Informacja wkrótce.

Program obozu dla dzieci z FASD

Program obozu terapeutycznego dla dzieci z FASD składa się z dwóch części. Połowa dnia poświęcona jest na indywidualną pracę terapeutyczną z dzieckiem. Rodzic zawsze jest obecny w czasie zajęć. Po południu czas wypełniony jest zajęciami grupowymi, których celem jest przekazanie wiedzy rodzicom do pracy z dzieckiem w domu. Po południu są też wykłady edukacyjne dla rodziców. W tym czasie dzieci z FASD mają zajęcia rekreacyjne w tym basen. Wieczorem rodzice mają indywidualne spotkania z psychologiem.

Terminy:

Najbliższy obóz dla dzieci z FASD : sierpień 2017